Portugalski Tydzień

  Jedna z wielu atrakcji z obchodów tygodnia portugalskiego "Portugal -Appreciation Week" w Szkole Podstawowej nr 22 przy ZSO nr 10 w Kielcach. Akcja "ławica rybek oceanicznych" zorganizowana ze względu na realizowany tu program ERASMUS+ i projekt " Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości."  

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 i Gimnazjum 10 w  Kielcach w ramach realizacji programu Erasmus+ obchodzą tydzień poświęcony Portugalii. W  zaplanowanej akcji, przy żywiołowych i spontanicznych reakcjach, klasy edukacji wczesnoszkolnej i  klas starszych improwizują na swój sposób alejkę parasolkową na wzór tej z AGUEDA w Portugalii. Było kolorowo, były parasole, była zabawa!

    Uczniowie SP 22 i Gimnazjum 10 w Kielcach obchodzą tydzień portugalski - PORTUGAL- APPRECIATION WEEK- w ramach realizacji programu ERASMUS+ 2016-2019 "Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości". Ujawniły się ukryte talenty....

    Z okazji obchodów tygodnia portugalskiego PORTUGAL-APPRECIATION WEEK w ramach realizacji programu ERASMUS+ 2016-2019, projektu "Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości" zorganizowano kilka szalonych pomysłów. Tu uczniowie Gimnazjum 10 improwizują przejażdżkę słynnym żółtym tramwajem....

    Uczennice SP 22 w Kielcach świętują tydzień portugalski- PORTUGAL APPRECIATION WEEK i biorą udział w szaleństwie nauki wiązania pareo, wiązania na czas i takich tam...A wszystko to, bo realizujemy program ERASMUS+ 2016-2019 " Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości"

   Uczniowie SP 22 i Gimnazjum 10 w Kielcach w kolejnej projektowej odsłonie "Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości". Relacja z działań upowszechniających projekt Erasmus+ 2016-2019 , a przy tym okazja do pokazania mniejszych i większych talentów artystycznych.

   Uczniowie SP 22 i Gim 10 podejmują karkołomne próby portugalskiego tańca ludowego w czasie tygodnia poświęconego jednemu z naszych partnerów w programie ERASMUS+. Niedościgły ;) wzór dopiero w minucie 3,20 nagrania.

    Kilka bardziej dziwacznych sposobów na obchody tygodnia portugalskiego w SP 22 i GIM 10 - turniej kciuków i parada zasłużonych kciuków. Ze sportowym pozdrowieniem! Realizujemy projekt ERASMUS+ 2016-2019 "Dzielenie się skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości".

    Kolejna akcja z okazji tygodnia Portugalii w ramach realizacji projektu ERASMUS+. Uczniowie SP 22 i Gim 10 ćwiczą portugalską wersję "chrząszcz brzmi w trzcinie" o szczurze, który nadgryza korek od butelki rumu należącej do króla z Rosji. ...Car by się uśmiał...

     Najsmaczniejsza akcja z tygodnia poświęconego Portugalii. Klasy SP 22: 3a, 3b, 4a i Gimnazjum 10: Ia postarały się szczególnie. Pasty rybne startujące w konkursie, sałatki, kanapeczki, nadziewane kluseczki, kolanka udające ślimaczki, ..nic to w porównaniu z przekąskami w formie łódeczek. Grand Prix

     Z okazji dni Portugalii obchodzonych w zw, z projektem Erasmus+ uczniowie naszych szkół dowiedzieli się, że Portugalia z korka słynie... Ze względu na wielki post, tyle prac ... ile korka ;)

     Ostatnia odsłona kilku działań naraz z tygodnia portugalskiego, no bo ileż można....Uczniowie SP 22 i Gim 10 chyba nieźle się bawili, a przy okazji dowiedzieli się małe co nieco o naszym partnerze z projektu ERASMUS+ "Dzielenie się naszymi skarbami narodowymi dla lepszej przyszłości"....

    Uczniowie SP 22 w Kielcach opisują postępy realizacji projektu Erasmus+ 2016-2019. Tym razem burzliwy okres przygotowań do portugalskiego tygodnia, majowej wizyty ponad 20 osób z zagranicy i reformy szkolnej.

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce