ROK DLA NIEPODLEGŁEJ


ROK

ROK SZKOLNY 2017/2018 ZOSTAŁ OGŁOSZONY „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”.
W ZWIĄZKU Z TYM W NASZEJ SZKOLE PODJĘTO WIELE INICJATYW DLA UCZCZENIA

100. LECIA NIEPODLEGŁOŚCI.

 • 100 ZNICZY NA 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  30 października klasy piąte z opiekunami odwiedziły Cmentarz Wojskowy w Kielcach, aby oddać cześć tym, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.
  Zdjęcia
 • Konkurs Recytatorski

  W dniu 7 listopada w  świetlicy szkolnej  odbył się konkurs recytatorski pod tytułem „Polska – Moja Ojczyzna”. Brały w nim udział dzieci uczęszczające do świetlicy  z klas 1-3. Wszyscy uczestniczy pięknie recytowali wiersze Władysława Bełzy, Tadeusza Kubiaka i Marii Konopnickiej.
  Po obradach jury wybrało zwyciężczynię konkursu, którą została Pola Cichocka z klasy 2 „c”. Pola
  będzie również reprezentowała naszą świetlicę w konkursie międzyszkolnym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

 • Konkurs Pieśni Legionowych dla klas IV - VIII SP i III Gimnazjum
  Regulamin

  7 listopada 2018 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Legionowych, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz klas III gimnazjum.  Był to konkurs zorganizowany w ramach obchodów ”Roku dla Niepodległej” . Jury miało
  za zadanie ocenić w skali 1-6 dobór repertuaru, znajomość tekstu, muzykalność i warunki głosowe, oryginalność interpretacji, postawę, strój oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie klasy starały się wywrzeć jak najlepsze wrażenie,
  a każda pieśń sprawiała, że serca publiczności zaczynały szybciej bić. Klasy zostały podzielone na kategorie klas 4-6, oraz 7-8 i  III gimnazjum.
  W pierwszej kategorii bezkonkurencyjna okazała się klasa 4 „b” wykonując utwór „Jak szło wojsko raz ulicą” oraz klasa 6 „b” śpiewając pieśń „Leguny w niebie”, zajmując  ex aequo pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła klasa 5 „b” z pieśnią „Pierwsza kadrowa”, jak i również klasa 5„c”, która zaprezentowała jedną z najpopularniejszych polskich pieśni wojskowych „O mój rozmarynie”. Na 3 miejscu usytuowała się klasa 6 „a” z pieśnią „Marsz Pierwszej Brygady”.
  W kategorii klas 7-8 i III gimnazjum 1 miejsce zajęła klasa 7„b” prezentując pieśń pod tytułem „Piechota”, zaś drugie miejsce zdobyła klasa
  8„a” za utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. „Rota” przedstawiona przez klasę
  7„a” zdobyła 3 miejsce.
      Zwycięzcy mieli okazję zaprezentować się przed całą szkołą  9 listopada 2018  na apelu z okazji zakończenia w naszej szkole obchodów Roku dla Niepodległej . Wszystkie klasy za udział i zdobyte miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
 • Wewnątrzszkolny quiz "Czy znasz symbole narodowe?"
 • Konkurs "WĄSY" - takie jakie nosił Marszałek Piłsudski
  Zdjęcia

 

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce