MegaMisja

Świetlica szkolna przystąpiła do programu MegaMisja w  styczniu 2016 roku.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych.
   Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów oraz to, by uczniowie byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci w świetlicy. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
MegaMisja uczy także współpracy między dziećmi.

Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Do programu przystąpiła i realizowała go  Katarzyna Grabałowska, obecnie zajęcia prowadzi Diana Bojek.