Informacje o programie Laboratoria Przyszłości

O programie - Laboratoria Przyszłości

Klasa 2a w ramach programu Laboratoria Przyszłości, przeniosła się w zupełnie inny świat dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości. Z wielką ciekawością i zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Panów Marka Różaka i Wojtka Biesagę. Było to ciekawe doświadczenie, gdy drugoklasiści mogli „podróżować” po świecie balonem, "pogłaskać" lwa czy "dotknąć" trąby słonia.

okulary1okulary2okulary3

okulary4okulary5okulary6

 


Uczniowie kl.3a w ramach programu Laboratoria Przyszłości z radością i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez wych. Dorotę Miter. W ramach zabawy z robotem Dash utrwalają tabliczkę mnożenia a zajęcia z klockami Korbo i Lego to wspaniały sposób na uwolnienie kreatywności.

lablab1

lab2lab5

lab3lab4


28 listopada br. odbyło się szkolenie mauczycieli matematyki i informatyki w zakresie korzytania z drukarki 3D.

3d3d_1

 

3d_2lab


Uczniowie klasy 2a chętnie uczestniczą w programie Laboratoria Przyszłości. Zabawy z klockami Korbo zaproponowane przez wychowawczynię Grażynę Śliwę rozwijają zainteresowania uczniów oraz sprzyjają odkrywaniu ich talentów.

lablab_1


Klasa 3b wraz z wychowawcą Balbina Piechocińską świetnie się bawią w ramach innowacji Lubię programować. Ostatnie zajęcia z programowania odbyły się wraz z naszym nowym szkolnym przyjacielem robotem DASH zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

lablab_1

 


Dnia 26 października, uczniowie klasy 3c operatywnie uczestniczyli w zajęciach edukacji matematycznej. Pani Karina Kanclerz przygotowała "zajęcia pokazowe” dla studentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, na których prezentowała metody aktywizujące w nauczaniu matematyki na etapie edukacji wczesnoszkolnej. 
Uczniowie pracowali przede wszystkim na ,,stacjach zadaniowych”, które są najbardziej angażującą metodą aktywną. Ponadto wykorzystane zostały inne, m.in.: gra matematyczna ,,KABOOM”, lądujące samoloty z działaniami, a także magiczne pudełko matematyczne. 
Dzieci podjęły się rozwiązywania zadań, również logicznych, najczęściej poprzez działania praktyczne. Przemieszczając się po sali lekcyjnej, by sprostać postawionym przed nimi zadaniom, angażowały się w pracę w parach i zespołową.
Dobór metod oraz zmienność zadań, przy stopniowaniu trudności i sposobu ich wykonania, rozwijały u uczniów kompetencje matematyczne oraz kształtowały kompetencje społeczne. 
Uatrakcyjnieniem zajęć było wykorzystanie Robota Dash, z Programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Celem pracy z Dash’em była nauka programowania, ale również urozmaicenie uczniom grupowych zadań ,,w kole” nad utrwaleniem tabliczki dzielenia. Nasi trzecioklasiści mogli doświadczyć jak wirtualny język programowania staje się doświadczeniem w realnym świecie.