Grecki Tydzień

   W dniach 20-24 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy "Grecki Tydzień". To jeden z wymogów naszego projektu Erasmus+ - przygotowanie wystaw, lekcji, konkursów, degustacji, nauki tańca, prezentacji związanych z krajem, w którym odbyła się wizyta projektowa miesiąc wcześniej. Zobowiązania okazały się miłą odskocznią od typowej rutyny szkolnej. Kilka klas naszej SP 22, zwłaszcza klasy pani Kariny Kanclerz (3b) i pani Grażyny Śliwy (2a) poszło na całość. Goście z Olimpu, boginie i bogowie, paradowali po korytarzach przez kilka dni. Można było skosztować wybornych nektarów, potraw greckich lub a'la greckich przygotowanych przez uczniów klas 4a i 3b i ich wspaniałe mamy. Wiele klas włączyło się w naukę chodzonego tańca, nawet klasy gimnazjalne.
   W całej szkole dominowały tablice informacyjne i wystawy tematyczne o Grecji, jej historii, muzyce, filozofach, naukowcach, poetach itp. W przygotowaniu ich pomagały klasy 4a, Ia, Ib. Na lekcjach języka polskiego, angielskiego, geografii, fizyki, historii i matematyki była okazja do wspomnienia o wielkim znaczeniu greckich dokonań. Biblioteka, oprócz wystawki, włączyła się w akcję polecania literatury zw. z tym krajem.
Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej zajęły się malowaniem motywów greckich, czytaniem mitów i nauką tańca. Świetlica wiodła prym w tańcach greckich oraz ozdabianiu papierowych antycznych amfor techniką druku białego i czarnego. W środę na dużej przerwie pan Jerzy Soboń zainicjował wspólny taniec dla chętnych z klas podstawowych. Działo się... Przez kilka kolejnych dni fotorelację "z przymrużeniem oka" z wizyty trojga uczniów w kolebce cywilizacji obejrzało większość klas SP i  gimnazjum (link do fotorelacji). Wiele emocji wzbudził konkurs na najpiękniejszą fryzurę inspirowaną antycznymi posągami pięknych bogiń i Greczynek. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia.
Po analizie dokumentacji fotograficznej zdecydowano o przyznaniu Grand Prix dla Zuzanny Zapały z klasy 3b.
   Chyba największym sukcesem okazały się zaimprowizowane stoiska zdobienia dłoni złotym manikiurem godnym greckich bogiń oraz tatuażami motywów greckich wykonywane brokatowymi mazakami:). Mamy nadzieję, że zmywalnymi! Nieoceniona była tu pomoc dziewcząt z klasy IIa naszego gimnazjum. To był udany tydzień. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się do zabawy i nauki poprzez zabawę. Zapraszamy do dalszej zabawy już wkrótce - przed nami Portugalia!!!

 

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce