Klasy sportowe

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2018/2019

  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2003-2005). Skład sztafety kl.IIIsc: Wiktor Banach, Rafał Czarnecki, Marcin Jamioł, Iwo Kaczmarski, Witold Łubek, Kacper Śliwa, Maciej Walkowiak, Krystian Wierzchanowski, Jan Zgrzebnicki, Jakub Zaliński. Trenerzy - Mariusz Słabiak i Kamil Jarząb

biegi

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2017/2018

  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w sztafetowych biegach przełajowych chłopców - rocznik 2002 i młodsi. Skład sztafety kl.IIIc: Konrad Angelo, Oskar Bartosik, Jakub Cukrowski, Marcin Dziubek, Jakub Karyś, Kacper Plichta, Krystian Smerdzyński, Daniel Szelągowski, Karol Turek, Radosław Turek
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc szkół gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców: klasa IIIc
  • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora X LO  im. Józefa Wybickiego: klasa IIIc
  • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Liceum Ekonomicznego: klasa IIIc
  • I miejsce w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa ŚZPN: klasa 4c
  • I miejsce w Masowym Biegu z okazji 20–lecia Województwa Świętokrzyskiego w kategorii chłopców rocznik 2002-2003 zajął Jakub Karyś
  • Awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17: klasa IIIc. Uczeń z klasy, Daniel Szelągowski rozegrał 7 meczów w kadrze Polski U-16
  • Awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-15: klasa IIc

                         SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2016/2017

  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc szkół gimnazjalnych w piłce halowej chłopców – kl.IIIc            
  • I miejsce w turnieju piłki halowej o Puchar Dyrektora ZSP Nr 1 – kl.IIIc
  • I miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora LE „Kopernik” – kl.IIIc                                 
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców – kl.IIIc
  • I miejsce w Świętokrzyskiej Lidze Piłki Nożnej trampkarzy starszych – kl.IIc                                
  • II miejsce w Świętokrzyskiej Lidze Piłki Nożnej trampkarzy młodszych – kl.Ic
  • II miejsce w  Świętokrzyskiej Lidze Piłki Nożnej juniorów młodszych oraz awans do rozgrywek makroregionu – kl. IIIc   

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2015/2016

  • I miejsce w Świętokrzyskiej Lidze trampkarzy młodszych (kl.Ic)
  • I miejsce w Świętokrzyskiej Lidze trampkarzy starszych (kl.IIc)
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Gimnazjalnych (kl.IIIc)

     Paweł Sokół został powołany na mecze reprezentacji Polski w kategorii junior B2, natomiast reprezentacja
województwa świętokrzyskiego w większości składa się z uczniów naszej szkoły: 13 osób z klasy Ic, 10 osób
z IIc oraz 12 osób z IIIc.

     Jednym z punktów programu obchodów Święta Szkoły z okazji 50-lecia istnienia, było rozegranie meczu
Uczniowie vs. Absolwenci. Mecz zakończył się remisem 3:3 w regulaminowym czasie gry.
W rzutach karnych zwyciężyli Uczniowie 4:3.

     Na zakończenie, należy wspomnieć również o 10 uczniach kl.Ic, którzy w nagrodę za ubiegłoroczny sukces
piłkarski, polecieli z Prezydentem Andrzejem Dudą do Francji, kibicować reprezentacji narodowej w meczu
z Irlandia Północną na Euro 2016.

NASI UCZNIOWIE W NICEI NA MECZU POLSKA - IRLADNIA

korona

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2014/2015

Rocznik 1999 III SC:

  1. I miejsce w grupie licencyjnej junior młodszy – rozgrywki ŚZPN, junior młodszy,
  2. I miejsce w Ogólnopolskim turnieju piłkarskim ,,KANZAS” CUP w Konstantynowie Łódzkim,

Trenerzy: Mikołaj Pełka, Rafał Stefański.

Rocznik 2000 II SC:

  1. Awans z grupy licencyjnej do grupy finałowej w rozgrywkach ŚZPN, trampkarz starszy,
  2. I miejsce w grupie finałowej – mistrz województwa świętokrzyskiego,

Trenerzy: Mariusz Słabiak, Tomasz Krężołek.

Rocznik 2001 I SC:

  1. Awans z grupy licencyjnej do grupy finałowej w rozgrywkach ŚZPN, trampkarz młodszy,
  2. I miejsce w grupie finałowej – mistrz woj. Świętokrzyskiego,
  3. Udział w Mistrzostwach Polski ,,PREMIER” CUP w Łodzi,

Trenerzy: Rafał Stefański, Mikołaj Pełka.

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2013/2014

Rocznik 1998 klasa III SC (trener Stefański Rafał, Pełka Mikołaj)

  1. II miejsce w świętokrzyskiej lidze juniorów młodszych,
  2. Udział w rozgrywkach makroregionalnej ligi juniorów młodszych,
  3. Udział w konsultacji Reprezentacji Polski U-16 (Piotr Poński)

Rocznik 1999 klasa II SC (trener Pełka Mikołaj, Stefański Rafał)

  1. Mistrz województwa świętokrzyskiego,
  2. Udział w konsultacji Reprezentacji Polski
    U-15 (Krążek Damian, Kowalczyk Dawid, Szałas Dawid)

Rocznik 2000 klasa I SC (trener Słabiak Mariusz, Krężołek Tomasz)

  1. Mistrz województwa świętokrzyskiego
  2. VI miejsce w finałach mistrzostw Polski ,,NIKE” CUP w Łodzi

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego rocznik 1999/98
– Wicemistrzostwo Polski w Wałbrzychu podczas XX Letniej Olimpiady Młodzieży
(15 uczniów Naszej szkoły – trener Rafał Stefański).

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W SEZONIE 2012/2013

Rocznik 1998 klasa III SC (trener Stefański Rafał, Pełka Mikołaj)

  1. Mistrzostwo województwa świętokrzyskiego.

Rocznik 1999 klasa II SC (trener Pełka Mikołaj, Stefański Rafał)

1. Mistrzostwo województwa świętokrzyskiego.

Rocznik 2000 klasa I S.C (trener Słabiak Mariusz, Krężołek Tomasz)

  1. Mistrzostwo województwa świętokrzyskiego

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W ROKU 2012

Klasa I SC (trener Pełka Mikołaj):

1. I miejsce w rozgrywkach ligowych trampkarzy młodszych rocznik 1999

2. I miejsce w turnieju Ogólnopolskim w Głuchołazach

Klasa II SC (trener Stefański Rafał):

  1. I miejsce w rozgrywkach ligowych trampkarzy młodszych rocznik 1998
  2. Mistrzostwo woj. Świętokrzyskiego trampkarz młodszych 1998
  3. VI miejsce w Mistrzostwach Polski ,,NIKE” CUP, trampkarz młodszy
  4. I miejsce w turnieju halowym w Radomiu ,,BENIAMINEK” CUP

- udział w konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski U-15 zawodników – Sornat Krystian, Olekszyk Adrian

Klasa III SC (trener Słabiak Mariusz):

  1. I miejsce w rozgrywkach ligowych trampkarzy starszych rocznik 1997
  2. Mistrzostwo woj. Świętokrzyskiego trampkarz starszy 1997

- udział w konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski U-16 zawodnika – Uniat Adrian

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH W ROKU 2011

Klasa I SC rocznik 1997:

1.Mistrzostwo Województwa świętokrzyskiego,

Klasa II SC i II SD rocznik 1996:

  1. I miejsce w Turnieju Międzynarodowym we Francji 11:

C.S.M BONNEUIL FOOTBALL

TOURNOI INTERNATIONAL

DE LA PENTECOTE U14/U15

CHALLENGE JACQUES BARBEY

11-13.06.2011

Szczegółowe informacje na temat turnieju: pobierz

 

francja francja
francja francja
 

2.I miejsce w Turnieju z cyklu ,,MAŁE EURO” Karczew 18 – 19.06.11

3. I miejsce w lidze juniorów młodszych rocznik 1994 i młodsi

4. Powołani na konsultacje Reprezentanci Polski: Adam Zawierucha

(Ciechanów – marzec, Kleszczów – kwiecień)

Klasa III SC i III SD rocznik 1995:

1. IV miejsce w finałach ogólnopolskich ,,COCA COLA CUP w ŁODZI

2. III miejsce w lidze świętokrzyskiej

3.Powołani na konsultacje Reprezentanci Polski: Marcin Cebula (Łódź – maj)

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH w LATACH 2009 – 2010

Trener: Mikołaj Pełka:

Sukcesy o charakterze ogólnopolskim;

IV miejsce w Mistrzostwach Polski U 14 w sierpniu 2010 roku w Łodzi z zespołem rocznika 1996

Sukcesy w turniejach boisko:

  • 1 miejsce w Londynie FYFC CUP 2010 w maju
  • 1 miejsce w Korona Cup - maj 2009 Kielce
  • 1 miejsce w Korona Cup październik 2009 Kielce
  • 1 miejsce w Korona Cup - październik 2010 Kielce
  • 2 miejsce w Umbro Cup marzec 2010 Kraków

Sukcesy w turniejach na hali

  • Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego na hali w listopadzie 2009 roku
  • 1 miejsce w Zawoi grudzień 2009
  • 2 miejsce w Garwolinie grudzień 2009
  • 3 miejsce w Chorzowie luty 2009
  • 5 miejsce ( 20 zespołów ) w Krakowie w Umbro Cup listopad 2009

Trener: Tomasz Wilman:

Jesień 2009

TURNIEJE

  • I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DLA CHŁOPCÓW Z ROCZNIKA 1995
    O PUCHAR BURMISTRZA KAŁUSZYNA
    Korona zajęła 3 miejsce w Turnieju.
    Bartosz Gugulski został uznany za najlepszego bramkarza Turnieju.

Zorganizowano dwa turnieje ogólnopolskie w Kielcach – jeden na boisku a i jeden w hali przy ul. Bocznej.

  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DLA CHŁOPCÓW Z ROCZNIKA 1995
    KKP Korona zajęła II miejsce w Turnieju.
  • HALOWY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ TRAMPKARZY ROCZNIKA 1995
    KKP Korona zajęła I miejsce w Turnieju.
  • TURNIEJ HALOWY „PIŁKARSKIE MIKOŁAJKI 2009” DLA ROCZNIKA 1995
    KKP Korona zajęła II miejsce w Turnieju.

Wiosna 2010

Turnieje

  • VI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DLA ROCZNIKA 1995
  • BELCHATÓW 19-20.06.2010
    Korona zajęła w Turnieju II miejsce.

Trener: Mariusz Słabiak:

Półfinały turnieju Ogólnopolskiego ,,COCA COLA” CUP

II MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

 

SUKCESY KLAS SPORTOWYCH w LATACH 2002 – 2009

 

Na szczeblu międzynarodowym

  • I miejsce w Turnieju Piłki Halowej Mielec Cup 2005
  • I miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Króla 2005 (rocznik 1989)
  • III miejsce w Turnieju Piłki Halowej Mielec Cup 2004
  • II miejsce w Finale Krajowym Coca-Cola Cup 2009 w kategorii szkół gimnazjalnych
  • Udział w Szkolnych Mistrzostwach Świata
    Turcja 2009

 

Na szczeblu krajowym

  • I miejsce w Turnieju Victoria Cup 2004 w Częstochowie
  • Wicemistrzostwo Polski U. 14 w Piłkarskim Pucharzeim. Wacława Kuchara
    (Piotr Gawęcki, Karol Markowski,Tomasz Milcarz i Karol Kopeć wraz z reprezentacją kadry
    wojewódzkiej)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Halowej Solec Cup 2005
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim w Iłży 2005
  • IV miejsce w Barbórkowym Turnieju Juniorów w Chorzowie 2005
  • „Beniaminek Kadr” 
    VI miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Iłży 2004
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy Starszych 2004
  • II miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Halowym Piłki Nożnej Trampkarzy Młodszych 2005 (rocznik 92)
  • I miejsce w Finale Krajowym Gimnazjady w piłce nożnej chłopców - Białystok 2008
  • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Zdzisława Fikiera XI Edycja -Skalbmierz 2009

 

Na szczeblu wojewódzkim i powiatowym:

  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w kolarstwie „O Puchar Prezydenta Miasta” (1997)
  • I miejsce w Świętokrzyskiej Lidze Piłki Nożnej (2003, 2004 i 2005)
  • I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego 2005
  • I miejsce w turnieju piłkarskim Liga Mistrzów 2005
  • I miejsce w skoku w dal Karola Kudelskiego w SamsungAthletic 2005 (awans do mistrzostw Polski)
  • II miejsce w turnieju piłkarskim Coca – Cola Cup 2003
  • II miejsce Karola Markowskiego w biegu na 100 m (2004)
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Gimnazjalnych w kolarstwie 2000 „O Puchar Prezydenta Miasta
  • III miejsce w Mistrzostwach Kielc Piłki Ręcznej (2002) chłopców Szkół Gimnazjalnych
  • I miejsce w drużynowych biegach przełajowych (2004)
  • I miejsce w Turnieju Piłkarskim z okazji 75–lecia Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej
  • I miejsce w III Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar "Czwartaków"
    Kielce 2008
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych w kategorii chłopców
    Kielce 2008

 

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce