Wydarzenia

biblioteka

Spotkanie autorskie z p. Zofią Stanecką - autorką literatury dziecięcej

   28 czerwca (wtorek) w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej czytelnicy naszej szkolnej biblioteki spotkali się z autorką wspaniałych książek dla dzieci. Pani Zofia Stanecka (47 lat), czy też, jak sama się podpisuje – Zosia Stanecka, jest polską autorką pełnych humoru i mądrością książek dla dzieci. Największym powodzeniem wśród młodszych czytelników cieszy się seria o Basi. Pisze także książki wydawane w serii „Czytam sobie”, opowiadania, baśnie i powieści. Świat według dziadka był nominowany do nagrody Książka Roku polskiej sekcji IBBY.

Na spotkaniu z nami przeczytała fragment swojej nowej książki „Księga Ludensona”, rozmawiała z dziećmi o tym, jak pracuje pisarz, skąd czerpie inspiracje, jak powstaje książka, obrazując swoje słowa pięknymi ilustracjami.

W dalszej części spotkania nasi czytelnicy wzięli udział w warsztatach tworzenia zarysu własnego opowiadania a następnie prezentowali je pani Staneckiej oraz pozostałym uczestnikom.

 Na koniec mieliśmy możliwość zadawania autorce pytań od siebie, kupienia książek, zdobycia autografu oraz pamiątkowego zdjęcia.

Wszyscy pełni wrażeń i pomysłów na własną książkę czekamy na kolejne wspaniałe pozycje pani Zosi Staneckiej, a tym czasem młodszych czytelników do wypożyczania książek tej wspaniałej autorki w naszej szkolnej bibliotece :)

spotkaniespotkaniespotkanie

​spotkanie​spotkanie​spotkanie

Wielka Liga Czytelników 2018/2019

Wyniki

WLC

wlc
I etap

W I etapie jest do zdobycia 6 sprawności. Zdobywanie sprawności trwa do 21 stycznia 2019 r.
 Lista książek konkursowych

plakat

JESIENNE PRZEBUDZENIE KSIĄŻKI


    W październiku uczniowie klas 7a, 8b oraz IIIA brali udział w akcji promującej czytelnictwo. - Grupowe czytanie w plenerze. W malowniczych zakątkach naszego miasta udowadnialiśmy, że czytać można wszędzie, a czytanie na świeżym powietrzu jest szczególnie przyjemne.
Polecamy wszystkim nasze biblioteczne zbiory na długie jesienne i zimowe wieczory :)
Zdjęcia

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     Do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki dołączyli uczniowie klas pierwszych. Dzieci dowiedziały się, co można znaleźć na bibliotecznych półkach, jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz jak ciekawie można spędzać czas w czytelni. Pierwszaki brały też udział w zabawach edukacyjnych związanych z książkowymi bohaterami za co otrzymali upominki i co najważniejsze - wypożyczyli swoje pierwsze książki :)     

bibliotekabiblioteka

bibliotekabiblioteka

Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej

     Na czytelników naszej szkolnej biblioteki już czeka ponad 700 nowych książek i audiobooków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
Mając na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przedstawiamy Wam polskie i światowe bestsellery dobrane zgodnie z życzeniami uczniów, Rady Rodziców i nauczycieli, a także na podstawie sugestii największych kieleckich bibliotek.
Zapraszamy wszystkich!!!

książki

NASI MALI AKTORZY

   W piątek 9 marca w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla klas 1 szkoły podstawowej "Teatr jednego aktora". Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, a kilkoro nawet wykazało się niemałym talentem aktorskim ;) Dwoje uczniów, którzy otrzymali najwięcej głosów od jury, będzie starać się o dalsze sukcesy w etapie międzyszkolnym 27 marca. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!! :)

konkurs_2

konkurs_1

 

 

 

 

 

 

 

konkurs_3konkurs_4​konkurs_5​konkurs_6

​konkurs_7​konkurs_8​konkurs_9​konkurs_10
 

NOWOŚCI W BIBLIOTECE


    Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców naszej szkoły biblioteka wzbogaciła się o książki będące w ostatnim czasie absolutnymi HITami na naszym rynku wydawniczym!! W ich doborze brali udział także i sami uczniowie, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich czytelników po nasze nowości. Book z Wami! ;)
 

książki

Baśnie i legendy świętokrzyskie

   W dniach 15 – 16 listopada uczniowie klas 4a, 4c, 5a i 5b wzięli udział w lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych przez bibliotekarzy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, którzy pierwszego dnia byli naszymi gośćmi, drugiego zaś gospodarzami.

Uczniowie przenieśli się w świat magii, czarów i zaklęć, gdyż tematem lekcji były baśnie i legendy świętokrzyskie. Dzieci usłyszały, czym są legendy, skąd się wzięły i jak się zmieniały aż do dnia dzisiejszego. Dowiedziały się min., kim był kowal Łysiec i jego żona, co robiły czarownice na Łysej Górze oraz skąd wziął się tam klasztor.

Zajęciom towarzyszyły ciekawe zabawy i konkursy, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów a nawet układanie własnych zaklęć. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda najstarszy zabytek języka polskiego.

Pięknie dziękujemy prowadzącym za to, że przenieśli nas w ten tajemniczy świat, ucząc przy okazji, jak wyglądało życie w naszym regionie wiele lat temu.
Zobacz zdjęcia

Wszystkich uczniów klas 4. 5 i 6 zachęcamy do udziału w KONKURSIE wiedzy O REGIONIE I LEGENDACH ŚWIĘTOKRZYSKICH. Konkurs odbędzie się dnia 18 grudnia w naszej szkolnej bibliotece. ZAPRASZAMY!!
Szczegóły

 

    27 października nasza biblioteka zyskała nowych czytelników!! Więcej informacji

  Z przyjemnością informujemy, że z początkiem października uruchomiliśmy w naszej szkolnej czytelni kącik komputerowy dla czytelników. Uczniowie mogą tu korzystać z naszych bibliotecznych zbiorów multimedialnych, takich jak: audiobooki, słuchowiska, encyklopedie multimedialne, gry edukacyjne, filmy i płyty muzyczne; oraz pracować na dokumentach pakietu office: Word, Excel, Powerpoint.
Serdecznie zapraszamy!!

 

kącik komputerowy

O czym warto pamiętać korzystając z multimediów

CZYTELNICTWO W ROKU SZKOLNYM 2016/17

    Z przyjemnością przedstawiamy listę uczniów, którzy wypożyczali najwięcej książek z naszej szkolnej biblioteki w roku szkolnym 2016/2017. Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki w nadchodzącym roku. Życzymy wszystkim pięknego, słonecznego wypoczynku, oczywiście z książką u boku ;)

czytelnictwo

NAJMŁODSI CZYTELNICY

    13 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 1"a" z p. Balbiną Piechocińską. Celem spotkania było upowszechnianie czytelnictwa, kształtowanie postaw i wychowanie do wartości najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas zajęć wykorzystujących elementy biblioterapii dzieci wysłuchały "Bajki o Ciepłym i Puchatym". Rozmawialiśmy o tym, czym jest dobro i zło, i jak możemy dzielić się dobrem z innymi.
Nasze spotkanie urozmaiciły zabawy ruchowe i plastyczne.

bibliotekabibliotekabiblioteka

bibliotekabibliotekabiblioteka

bibliotekabibliotekabiblioteka
 

KONKURS RECYTATORSKI

    "29 maja w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-6 SP oraz Gim. Wszyscy pięknie się zaprezentowali stawiając jury przed trudnym wyborem. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konkursu."

Konkurs recytatorski

 

PORTUGAL APPRECIATION WEEK

    Szkolna biblioteka włączyła się również w obchody PORTUGAL APPRECIATION WEEK, który miał miejsce w naszej szkole w dniach 27-31 marca 2017 w ramach programu Erasmus+ 2016-2019 i projektu "Dzielenie się narodowymi skarbami dla lepszej przyszłości".
W ramach zajęć warsztatowych czytelnicy rozwijali swoje plastyczne zdolności tworząc na płytkach ceramicznych własne, barwne i fantazyjne wzory kojarzone z Portugalią. W naszych młodych artystach obudziła się prawdziwa wena twórcza :).

BibliotekaBibliotekaBibliotekaBibliotekaBibliotekaBiblioteka

Biblioteka

Historia książki

   30 listopada naszym gościem była pani Małgorzata Szydziak z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasi szkolni czytelnicy poznali historię książki i wiedzą już, że książka nie zawsze wyglądała tak, jak dziś. Na specjalnie przygotowanym "papirusie" zapisali również, co chcieliby przekazać następnym pokoleniom. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w kolejnych zajęciach promujących czytelnictwo, co widać na załączonej fotorelacji.

Historia kiążki_1Historia książki_3Historia książki_5Historia książki_6Historia książki_8Historia książki_7Historia książki_9​Historia książki_2

Projekt "Czytam sobie w bibliotece"

    15 listopada br. czytelnicy naszej szkolnej biblioteki odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę  Publiczną w Kielcach. W ramach projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci  "Czytam sobie w bibliotece" odbywały się tam zajęcia z wykorzystaniem technik animacyjnych, planszowych i teatralnych.

    Tematem zajęć były zwierzęta leśne, a w szczególności wilki. Dzieci rozpoznawały tropy zwierząt, poznawały zwyczaje wilków oraz słuchały opowiadania pt. "Szarka" z serii "Czytam sobie" .

Projekt_1Projekt_2Projekt_3Projekt_4Projekt_5Projekt_7​Projekt_8​Projekt_9

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce