Wizyta w Atenach

Robocza wizyta w Atenach

   W dniach 22-28 stycznia 2017 zespół dwojga nauczycieli i trojga uczniów naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 (Gimnazjum 10  i SP 22)  uczestniczyło w pierwszej wizycie roboczej w Atenach w Grecji.
Surowa, jak na warunki greckie,  zima dała się wszystkim we znaki!
Omawiano szereg spraw związanych z realizacją projektu przez kolejne dwa lata, planowano kolejne wizyty, dyskusjom nie było końca…
Rolą szkoły goszczącej ok. 30 uczniów i nauczycieli z sześciu krajów było skoncentrowanie się na inteligencji lingwistycznej- językowej, jednej z ośmiu inteligencji wielorakich wg. Gardnera.
Było dużo pracy przy nagrywaniu sztuki w czterech krótkich aktach p.t. „Mix-Up” autorstwa Marcelli  z Włoch. Próby, wykonanie strojów, makijaże, nagrywanie a wszystko to w napiętym grafiku zwiedzania wspaniałych zabytków kulturalnych i historycznych. Zobaczyliśmy Delphi, Maraton, Ateny z wieloma muzeami archeologicznymi: Akropol, Agora itp.

Nasi uczniowie: Klaudia, Wiktoria, Janek będą mieli co wspominać.
Podzielą się swoją fotorelacją w drugiej połowie lutego z wszystkimi chętnymi klasami.
Mamy nadzieję zorganizować kilka „eventów” poświęconych Grecji, jej kulturze, słynnym filozofom, matematykom, poetom. Prosimy o włączenie się do nauki poprzez zabawę.

Zobacz film i zdjęcia

Uczestniczymy

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka w Kielcach

ZOUM Kielce