Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka

Gimnazjum nr 10 im. 1. Dywizji Pancernej

Kilka faktów historycznych:

• Szkolne korytarze wypełniły się po raz pierwszy 1 września 1966r. Wtedy właśnie powstała podczas realizacji planu o budowie Tysiąca Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego Szkoła Podstawowa nr 22.
    Kierownictwo objęła pani Jadwiga Domagała. Naukę rozpoczęło 952 uczniów, a Grono Pedagogiczne liczyło 31 osób.
  • 4 czerwca 1967 r. nadano szkole imię Aleksandra Zawadzkiego. W czasie uroczystości, odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała Stanisława Zawadzka.
  • 11 lutego 1997 r. w wyniku głosowania przeprowadzonego podczas Plenarnej Rady Pedagogicznej patronem Szkoły Podstawowej nr 22 został generał Stanisław Maczek.

Maczekślubowanie​​

• 24 maja 1997 r. szkoła uroczyście obchodziła XXX lat istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczystości, które uświetnili zaproszeni goście.
  • Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w maju obchodzone jest Święto Szkoły, podczas którego oprócz części oficjalnej odbywa się Festyn Rodzinny, będący okazją do wspólnej zabawy uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
  • 1 września 1999 r. w budynku szkoły powstał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w skład, którego weszły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 22 im. Generała Stanisława Maczka i Gimnazjum nr 10
  • W dniach 11-12 maja 2006 r. Święto Szkoły miało wyjątkowo uroczysty przebieg. Obchodom 40-lecia istnienia SP nr 22 towarzyszyło nadanie Gimnazjum nr 10 imienia 1. Dywizji Pancernej.

sztandardyr

• 20 kwietnia 2012 r. świętowaliśmy:
    • 45-lecie istnienia SP nr 22 imienia Generała Stanisława Maczka
    • 5-lecie nadania Gimnazjum nr 10 Imienia 1. Dywizji Pancernej
    • 10-lecie utworzenia klasy sportowej o profilu: piłka nożna

świętoświęto

• 3 czerwca 2016 r. świętowaliśmy:
    50-lecie istnienia SP nr 22 imienia Generała Stanisława Maczka

50 lat SP22 KielceSP 22 50 lat

•  Uchwałą RADY MIASTA KIELCE z dnia 27 lipca 2017r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Kielcach został przekształcony w ośmioletnią Szkolę Podstawową nr 22 im. Generała Stanisława Maczka