Szkoła podstawowa

Osiągnięcia uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty
Szkoła Podstawowa nr 22 w Kielcach

Rok szkolny

Imię i nazwisko
ucznia

Nauczyciel

prowadzący

2017/2018 Julia Pryt Finalistka V Konkursu Języka Angielskiego Daria Sobocińska-Margiel
2017/2018 Julia Pryt Finalistka II Konkursu Matematycznego Jadwiga Korzec

2005/2006

Krzysztof  Kieres

Laureat III Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

Finalista III Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego "„Na Parnasie w szóstej klasie"

Grażyna Kamińska

Szymon Majda Maluch wyróżnienie Izabela Ciosek
Kacper Łowisz Beniamin wyróżnienie Anna Orska

dyplom

Weronika Łowisz, uczennica  kl. 4b - wyróżnienie w Konkursie "Moja rada na odpada"
zorganizowanym przez Straż Miejską w Kielcach.

Nauczyciel prowadzący - Beata Sobota

Ogólnopolski konkurs czytelniczy Wielka Liga Czytelników
Etap powiatowy

III miejsce  wśród klas 1 – 4 SP
Natalka Bilska, Rysio Mrozik i Marysia Wieczorek

II miejsce wśród klas 5 – 8 SP
Paweł Karcz, Bartosz Rumas i Tomasz Stolarczyk

konkurskonkurskonkurs

Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

Dnia 26 października 2018r. uczniowie klasy 3a z paniami Balbiną Piechocińska i  Magdaleną Sarnecką odebrali Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji.
Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury. Towarzyszyły jej warsztaty kreatywności.

laurlaur

ROK SZKOLNY 2015/2016

Wyniki udziału uczniów klas 2 i 3 edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy – STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

stypendiada

patrol

ROK SZKOLNY 2014/2015

Zuzanna Olczyk zdobyła wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej w  Miechowie,

i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w SP 28.

Zuzanna OlczykZuzanna Olczyk

Osiągnięcia sportowe uczniów

ROK SZKOLNY 2019/2020

Wiktoria Brzozowska i Zuzanna Czechowska - I miejsce w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych
w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

tenis stołowy

W XI edycji biegu ,,Kielce Biegają"  uczniowie z naszej szkoły zdobyli trzy medale:

• Adam Hańćko - złoty medal w kategorii wiekowej 2010-2009
  • Jacek Bilski - złoty medal w kategorii wiekowej 2008-2007
  • Natasza Bilska - brązowy medal w kategorii wiekowej 2011 i młodsi.

Kielce biegająKielce biegająKielce biegają

ROK SZKOLNY 2018/2019

• II miejsce na Mistrzostwach Kielce Szkół Podstawowych klas VI w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zajął Nataniel Sieradzan
  • III miejsce na Mistrzostwach Kielce Szkół Podstawowych klas VI w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajął Nataniel Sieradzan

zawodyzawody_1

• IV miejsce na Mistrzostwach Kielce Szkół Podstawowych klas V w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajął Filip Wojsa
  • I miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2006 i młodsi) zajął Jan Bilski.
    Nauczyciel prowadzący - Jerzy Soboń
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2006 i młodsi) zajął Nataniel Sieradzan.
    Nauczyciel prowadzący - Jerzy Soboń
  • III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2006 i młodsi) zajął Aleksander Cerek.
    Nauczyciel prowadzący - Jerzy Soboń
  • I miejsce w X edycji „Kielce Biegają" (rocznik 2008 i młodsi) zajął Jacek Bilski.
    Nauczyciel prowadzący - Rafał Stefański
  • II miejsce w X edycji „Kielce Biegają" (rocznik 2007-2006) zajął Nataniel Sieradzan.
    Nauczyciel prowadzący - Jerzy Soboń
  • III miejsce w X edycji „Kielce Biegają" (rocznik 2007-2006) zajął Jan Bilski.

Kielce BiegająIgrzyskaIgrzyska

• III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze) zajęła Wiktoria Brzozowska.
    Nauczyciel prowadzący - Katarzyna Zięba

igrzyska

• III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt (rocznik 2006-2008). Skład sztafety: Brzozowska Wiktoria,  Burzyńsla Maja, Dziuk Karolina, Joźwiak Daria, Kielich Aleksandra, Mroczek Oliwia, Oleksa Maja, Płowiec Julia, Ściga Weronika, Ubożak Maja. Nauczyciel prowadzący - Katarzyna Zięba

biegi

ROK SZKOLNY 2017/2018

• Jan Bilski zajął IV miejsce w biegu na 1000 metrów chłopców szkół podstawowych
    w Masowych Biegach z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców:
    Kacper Bodzioch i Maciej Ciesielski
  • II miejsce w biegu na 1000 metrów na Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych - Nataniel Sieradzan

SUKCESY SPORTOWE

• Aleksander Cerek zajął I miejsce w IX edycji ,,Kielce Biegają" w kategorii wiekowej chłopców – rocznik 2007 i młodsi.
  • 19.09.2017 – reprezentacja klas piątych zajęła III miejsce w turnieju piłkarskim Extra Talent (pod patronatem PZPN), zorganizowanym przez KKP Korona Kielce. Skład drużyny: Filip Banasik, Jan Bilski, Aleksander Cerek, Antoni Ciesielski, Kacper Dziewięcki, Jakub Dziża, Kacper Lenartowicz, Damian Manecki, Maciej Mrozik, Nataniel Sieradzan, Kamil Stalewski, Mikołaj Żelezny.

Piłka nożnaPiłka nożnaPiłka nożna

Piłka nożnaPiłka nożna

• Aleksander Cerek zdobył złoty medal na Mistrzostwach Kielc w indywidualnych biegach przełajowych chłopców rocznik - 2007 i młodszych.

Olek Cerek

Jan Bilski

ROK SZKOLNY 2015/2016

• I miejsce na Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych chłopców – Wiktor Stawecki (kl.6a)